Rozjeďte to s Kickstarterem!

Rozjeďte to s Kickstarterem!

Rozjeďte to s Kickstarterem!

13.02.2014
Obchod a marketing
Michaela Kadlecová

Slyšeli jste o Kickstarteru? Tahle platforma pro získávání financí na nejrůznější projekty vznikla v roce 2009 a americký tisk ji později označil jako "vynález roku 2010". Za tuto dobu si získal obrovské množství fanoušků a hlavně spokojených příjemců finančních injekcí. Nechcete být také mezi nimi? 

 

Máte v hlavě projekt, o kterém tutově víte, že by mohl zaujmout? Pokud se nejedná o charitativní projekt, nebo třeba o projekt, který má co dělat s alkoholem, kosmetikou, je dehonestující povahy apod., pak můžete využít k financování právě Kickstarter. Na Kickstarteru jsou velmi často podporované projekty uměleckého charakteru, videa, technologické projekty, nebo výroba nevšedních předmětů. Vždy se oceňuje inovativnost projektu, originálnost a v neposlední řadě také to, jak projekt prezentujete. 

 

Princip Kickstarteru je přitom poměrně snadný. Registrujete se, na server nahrajete svou prezentaci, stanovíte částku, kterou chcete na projekt vybrat a čas, do kterého se má částka vybrat a také odměny pro přispěvatele. A pak už jen napjatě čekáte, nebo diskutujete s navnaděnými potenciálními dárci o tom, proč by právě Vám měli peníze svěřit. Pokud se do  určité doby podaří všechny peníze sebrat, jsou vaše a vy je můžete použít na vysněný projekt. Pokud ne a chyběl by třeba jeden jediný dolar, máte smůlu a neuvidíte ani cent. O finance se bát nemusíte, dárci o ně nepřijdou. 

 

Ještě než přišel Kickstarter do České republiky (původně jej mohli využívat pouze zájemci s trvalým pobytem v USA, Kanadě, nebo Velké Británii), se na českém internetu objevilo pár projektů s podobným zaměřením. Nejúspěšnější byl zřejmě projekt hithit.cz, který pomohl financovat vydání desky hned několika českých interpertů. Ostatní projekty byly poměrně okrajové a příliš velké úspěchy hledajícím investice nepřinesli. V současné době je však možné využívat pro tzv. crowdfounding (jako se vyhledávání zdrojů na internetu mezi neznámými dárci označuje) nejznámější server Kickstarter, což otvírá cestu pro podporu mnoha dalších projektů. 

 

I my v Genesu  si všímáme úspěšnosti této platformy a předpovídáme jí v České republice velkou budoucnost. Rozhodli jsme se tedy pomáhat těm, kteří svůj projekt chtějí na Kickstarteru představit, ale nejsou si jisti svými schopnostmi vytvořit poutavou prezentaci. Jste mezi nimi i vy? Ozvěte se, spojíme síly a vymyslíme pro Vás to nejlepší a nejoriginálnější řešení. Protože právě původnost a originalita jsou na Kickstartu tak ceněné! Pokud se chcete dozvědět o prezentacích pro Kickstarter od společnosti GENES Media, mrkněte zde

 

 

 

  Logo GENES Media s.r.o. - digitální agentura

  vytvořil tým společnosti genes media s.r.o.

  Předchozí
  Jak dobře umí dělat marketér svojí práci? Má marketér dostatečné know-how i pro rok...
  Facebook in Google+ RSS feed Pinterest
  Linked in
  Kontaktní formulář